Home / Tutoriale / Jaki hosting dla Magento?

Jaki hosting dla Magento?

hosting magento

Hosting jest miejscem na serwerze WWW, na którym znajdował się będzie nasz sklep Magento wraz z bazą danych, zdjęciami produktów oraz kontem mailowym. Wiele hostingów ma podobne możliwości i nie różni się w dużym stopniu od siebie funkcjonalności, natomiast różnice są w szybkości działania, bezawaryjności oraz pomocy technicznej jaką mogą udzielić nam pracownicy firmy hostingowej. Magento mimo swych możliwości nie posiada wygórowanych wymagań, a więc uruchomimy go już na podstawowych pakietach hostingowych. Z tego powodu koszt hostowania własnego sklepu zamknie się w kwocie 100-200 złotych rocznie, a nawet mniej jeżeli trafimy akurat na promocję. Wybór niezawodnego hostingu zagwarantuje pełną dostępność sklepu przez całą dobę, a więc sprawi, że nie będziemy tracić klientów przez awarie. A oto jakie wymagania posiada oprogramowanie Magento:

Wymagania sklepu internetowego:

  • Serwer WWW: Apache 1.3.-2.2., nginx
  • PHP 5.4
  • baza danych MySQL
  • Pamięć na wykonywanie skryptów 256 MB (zalecane 512 MB, ale dotyczy to głównie bardzo dużych sklepów z co najmniej kilkoma tysiącami produktów),
  • Ustawienie serwera Safe_mode off.

Inne wymagania:

Następujące wymaganie nie są niezbędne aby sklep działał, ale ich spełnienie pomaga w rozbudowie sklepu o inne funkcjonalności. Należą do nich:

  • Certyfikat SSL. Niezbędny do uruchomienia zabezpieczonego połączenia ze sklepem. Aktualnie większość małych i średnich sklepów nie obsługuje SSL, więc nie jest to początkowo niezbędne.
  • Biblioteka Redis NoSQL – używana jako system cachujący, a więc przyspieszający działanie sklepu.
  • Dodatkowe bazy danych MySQL – używane gdy oprócz sklepu na tej samej domenie lub subdomenie chcemy zbudować na przykład blog opisujący oferowany asortyment lub dodatkowy serwis.

Często możemy darmowo sprawdzić konto hostingowe przed zakupem, zakładając konto demo, o ograniczonej funkcjonalności.  Nie warto również kupować od razu drogich pakietów, ponieważ w razie wzrostu popularności naszego sklepu zawsze możemy przenieść się na wyższy pakiet hostingowy o większych parametrach, na przykład miesięcznego transferu.

Jeżeli szukasz rozwiązania którego tu nie znalazłeś, napisz do nas. Rozwiążemy każdy problem z wdrażaniem sklepu internetowego.

Odpowiedz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Required fields are marked *

*