Home / Dlaczego Magento?

Dlaczego Magento?

Dlaczego Magento jest świetnym oprogramowaniem dla każdego sklepu?

Jest to kompletny system e-commerce, zawierający gotowe oprogramowanie pozwalające na łatwą budowę własnego sklepu internetowego. Panel administratora pozwoli Ci na łatwe zarządzanie sklepem, magazynem i produktami z poziomu przeglądarki internetowej. W odróżnieniu od złożonych systemów nie musisz znać żadnych języków programowania i jeżeli potrafisz na przykład zarządzać sprzedażą na Allegro, Magento pozwoli Ci na łatwe i szybkie zbudowanie własnego sklepu.

  • Jest dostępny w wielu językach, w tym oczywiście także po polsku.  Wystarczy tylko zainstalować polski pakiet językowy lub ściągnąć gotową instalację z językiem polskim, aby całe oprogramowanie było w nim dostępne. Języki można również bardzo łatwo przełączać w Panelu, a jeżeli kiedyś zajdzie potrzeba sklepu międzynarodowego, ze sprzedażą kierowaną na przykład do Anglii lub do Niemiec, możesz nawet ustawić automatyczny wybór języka w zależności od lokalizacji klienta.
  • Jest to bezpłatne oprogramowanie OpenSource. Choć Magento zostało wykupione przez eBay, to nie stało się ono komercyjne i płatne. Dzięki temu, że nie jest oprogramowaniem z miesięcznymi opłatami (jak wiele polskich komercyjnych abonamentów sklepów internetowych, np. Shoper, IAI Shop, iStore), masz możliwość wprowadzenia w kodzie zupełnie dowolnych zmian i przystosowania sklepu zgodnie ze swoimi potrzebami.
  • Jest to obecnie najpopularniejszy system sklepów internetowych na świecie. Liczba sklepów internetowych w oparciu o Magento przekroczyła 100 tysięcy i daje mu to zasłużone pierwsze miejsce dzięki łatwości obsługi i konfiguracji, możliwościach i dostępnych modułach. Konsekwencją tego jest bardzo duża liczba gotowych dodatków (w tym także polskich, na przykład moduły szybkich płatności udostępnione do Magento przez Przelewy24 oraz PayU) które można szybko zainstalować. Magento oferuje również system szablonów, z których wiele wygląda znakomicie i pozwoli Ci od razu osiągnąć profesjonalny wygląd sklepu internetowego, z grafiką dostosowaną do sprzedaży produktów z kategorii które oferujesz.
  • Wiele możliwości marketingowych: Tworzenie dowolnych kuponów rabatowych i grup klientów którym możemy przypisywać rabaty, generowanie raportów i wykresów sprzedaży, zaawansowany panel obsługi klienta i wiele innych sprawia, że trudno znaleźć funkcjonalności których nie ma nawet w podstawowym oprogramowaniu, bez rozbudowywania go o moduły.
  • Optymalizacja dla urządzeń mobilnych: zarówno korzystanie z Internetu, jak i zakupy w sklepach internetowych dokonywane przez użytkowników urządzeń mobilnych takich jak telefony i tablety zwiększają się. Obecnie szacuje się że nawet 40% użytkowników Internetu korzysta z urządzeń mobilnych aby łączyć się z siecią, a liczba ta cały czas rośnie. Dlatego ważne jest żeby sklep działał na każdym urządzeniu. Magento spełnia te wymagania, dostosowuje się automatycznie do różnych ekranów oraz metod wprowadzania tekstu, zapewniając tym klientom normalną obsługę witryny i umożliwiając zakupy zarówno w urządzeniach z systemem Android, jak i z systemem Apple. Pozwala to osiągnąć przewagę nad tymi sklepami które nie działają na urządzeniach mobilnych.
  • Bardzo prosta obsługa: Magento zawdzięcza popularność swojej łatwości użytkowania. Wykonasz z nim bardzo łatwo dowolny typ sklepu jaki potrzebujesz, a dzięki wbudowanym modułom rozszerzysz go o dowolne funkcjonalności. Ponieważ istnieje wiele tysięcy gotowych dodatków, wystarczy tylko zainstalować sklep, dodać moduły, wybrać szablon i gotowe – możesz wprowadzać produkty i rozpocząć sprzedaż we własnym sklepie internetowym. Podstawowy sklep internetowy możesz zbudować i skonfigurować dosłownie w jeden dzień, nawet bez znajomości języków programowania.

Magento to najpopularniejszy i obecnie najczęściej wykorzystywany system sklepu internetowego, który wyparł już starsze i słabiej rozwijane oprogramowanie takie jak osCommerce i ZenCart. Jeżeli chcesz spróbować, zainstaluj Magento na swoim serwerze i przekonaj się jak wdrożyć własny sklep.

Odpowiedz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Required fields are marked *

*